Jak zarabiać więcej na aplikacji kierowcy Bolt w Bydgoszczy lub w Toruniu?

Najlepsi kierowcy Bolt zarabiają w Warszawie przeciętnie 10 000 PLN brutto miesięcznie. A ile zostaje im “na rękę”? O tym decyduje technika jazdy, znajomość miasta, samochód, rodzaj zatrudnienia oraz… umiejętność korzystania z aplikacji. Na jakie zarobki mogą liczyć najlepsi kierowcy Bolt w Bydgoszczy lub w Toruniu?

Oszczędzaj samochód i paliwo

Jeżeli chcesz zarabiać za kierownicą dobre pieniądze, musisz polubić się z ecodrivingiem – wolniejszą jazdą, hamowaniem silnikiem itd. W innym wypadku, to, co zarobisz, będziesz musiał(a) wydać na paliwo, hamulce i części eksploatacyjne. O jak dużej różnicy mówimy?

Taksówkarze pokonują 200-300 km dziennie, zwłaszcza w wielkich miastach. Jeśli przyjmiemy, że agresywna jazda podnosi zużycie paliwa o około 3 L/100 km, spalasz od 6 do 9 litrów więcej każdego dnia. W efekcie zatankujesz od 120 do 252 litrów więcej miesięcznie. Policzmy:

120 L benzyny x 5,7 PLN = 684 PLN.
252 L benzyny x 5,7 PLN = 1436 PLN.
W efekcie, wydasz od 684 do 1436 PLN ekstra na paliwo w miesiącu. Hamujesz częściej i gwałtowniej, więc do rachunku należy doliczyć nowe klocki hamulcowe raz do roku, tarcze raz na dwa lata (jeśli nie częściej), no i wyższe składki ubezpieczenia – bo szybka jazda wiąże się z większym ryzykiem spowodowania kolizji.

Poznaj lepiej topografię miasta

Oprócz ceny przejazdu, dla pasażerów szczególne znaczenie ma ETA, czyli szacowany czas dotarcia kierowcy do miejsca odbioru. Jeżeli pasażer chce zamówić przejazd, a Ty możesz być na miejscu za minutę, zamówienie masz jak w banku. 10 minut brzmi nieco mniej zachęcająco.

Dlatego musisz wiedzieć, gdzie znajduje się najwięcej biur i znać godziny, w których pracownicy zbierają się zwykle do domu. Z rana musisz być tam, gdzie jest najwięcej mieszkań (im większa gęstość zabudowy i gorszy dostęp do komunikacji miejskiej, tym lepiej), a wieczorami – jeździć w okolicach klubów, pubów, bulwarów itp. miejsc spotkań.

Na marginesie: warto też rozeznać się w kalendarzu imprez na następne tygodnie i sprawdzić, gdzie będą się odbywać. Mowa tu m.in. o koncertach i meczach. Imprezy potrafią przekształcić puste place w tętniące życiem sceny, zapełniają też dworce, hotele czy pola namiotowe.

Wykorzystuj wszystkie funkcje aplikacji

A propos znajomości miasta i potrzeb komunikacyjnych mieszkańców poszczególnych dzielnic, kierowcy Bolt mają do dyspozycji nieocenioną pomoc: aplikację z mapą z mnożnikami. Jeżeli na danym obszarze brakuje kierowców, podświetla się on na czerwono, sygnalizując wyższe ceny i ściągając kierowców na miejsce.

Problem w tym, że nie wszyscy kierowcy zwracają na te obszary uwagę. Warto obserwować mapę w aplikacji i pamiętać, gdzie i kiedy najczęściej pojawiają się “czerwone plamy” – bo nowe zamówienie masz w nich gwarantowane, najczęściej po wyższej cenie.

Bezpośredni wpływ na Twoje zarobki mają również napiwki. Warto zadbać o to, by pasażerowie chcieli Ci takie tipy zostawiać: witać się, oferować pomoc z bagażami (jeśli akurat odwozisz kogoś na lotnisko, do hotelu) czy nie kontynuować rozmowy, gdy nie ma ku temu chęci. To nic odkrywczego, ale zapewniamy, że pasażerowie będą Ci się odwdzięczać!

Co jeszcze? Hmmm… aplikacja oferuje zintegrowany czat z pasażerem, więc jeśli utknąłeś(-aś) w korku albo droga została zablokowana (np. wskutek wypadku), napisz do niego i uprzedź, że zaliczysz kilka minut poślizgu. Pasażerowie anulują przejazdy rzadziej i wystawiają Ci wyższe oceny, co przekłada się na możliwość realizowania przejazdów kategorii Comfort.

Poruszaj się autem wyższej kategorii

Na Bolcie funkcjonuje sześć kategorii przejazdów. Do podstawowej kat. Bolt zaliczają się auta cztero- lub pięciodrzwiowe, wyprodukowane w roku 2001 lub później. W tej kategorii zamawia się najwięcej przejazdów, bo oferuje najlepszą dostępność aut i najniższą cenę.

Jeżeli chcesz poprawić swoje zarobki, powinieneś(-naś) jeździć samochodem, który zalicza się do kategorii Comfort i/lub XL. Ceny tych przejazdów są wyższe, tak jak i wymagania względem samochodów:

  • Comfort – należą do niej przestronne auta, oferujące komfort w podróży. To modele marek premium, pokroju BMW czy Audi, ale także wybrane modele zwykłych producentów, takie jak Skoda Superb II czy Volkswagen Passat B7.
  • XL – ta kategoria oferuje auta siedmioosobowe, pokroju Toyoty Prius+, Peugeot Riftera, Opla Zafiry itp. Wymagania odnośnie roku produkcji auta są identyczne, jak w zwykłej kategorii Bolt (2001 r. lub późniejszy).

Nie musisz wydać fortuny na taksówkę, która zalicza się do jednej czy drugiej kategorii, a zyskasz co najmniej kilkaset złotych na rękę miesięcznie. Skodę Superb II, należącą do Comfortu, kupisz już za 35 000 złotych. Siedmioosobowa Dacia Lodgy kosztuje podobnie, niezły Opel Zafira – połowę tej kwoty.

Warto też rozważyć zakup auta, który będzie zaliczać się do jak największej liczby kategorii. Na przykład Mitsubishi Outlander PHEV będzie zaliczać się do Bolta, Bolt Pets, Eco, Comfort i XL. W grę wchodzi także Protect, o ile zamontujesz przesłonę oddzielającą Cię od pasażerów.

Podziel się ze znajomymi: