Czy aplikacja kierowcy Bolt jest “taksometrem w telefonie”? I tak, i nie. Tak, bo odpowiada za kalkulowanie kosztu przejazdu. Nie, bo wyznacza cenę jeszcze przed rozpoczęciem kursu, przewiduje jego trasę, umożliwia bezpośrednią komunikację z pasażerem i…
…jest dostępna za darmo, na urządzeniach z systemami Android oraz iOS. Możesz korzystać z niej na każdym sprzęcie, który posiada kartę SIM – tabletach również – o zupełnie podstawowej specyfikacji. Montaż aplikacji kierowcy Bolt nie wymaga też ingerencji we wnętrze samochodu, przeciwnie do klasycznych taksometrów.
Kalkulowanie ceny przejazdu
Jedną z najważniejszych funkcji aplikacji kierowcy Bolt jest kalkulowanie ceny przejazdu. Pod uwagę brana jest długość najkrótszej trasy, prowadzącej z miejsca odbioru pasażera do adresu docelowego; czas trwania podróży, szacowany na podstawie danych historycznych o natężeniu ruchu drogowego na wspomnianej trasie; a także liczba przystanków zaplanowanych przez pasażera, przed rozpoczęciem kursu.
Dzięki temu cena kursu znana jest z góry, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Z zasady cena nie ulega zmianie, chyba, że pasażer wybierze nowy adres przystanku i/lub docelowy. A gdy podróż dobiega końca, informacje o zleceniu wysyłane są do – zintegrowanej z aplikacją – wirtualną kasą fiskalną Bolt. eKasa (tak się nazywa) dokonuje fiskalizacji i wystawia e-paragon.
Bonusy, wgląd w bieżące saldo itp.
Aplikacja Bolt informuje kierowcę o trwających i nadchodzących bonusach, tak byś mógł/mogła planować swoje dni za kierownicą. Godziny, liczba kursów czy poziom aktywności – wszystkie wymagania znasz z wyprzedzeniem, a swoje postępy możesz śledzić na bieżąco.
Wypracowane przez Ciebie środki, włącznie z bonusami, pojawiają się na Twoim saldzie kierowcy. Masz do niego dostęp bezpośrednio z aplikacji. Możesz wejrzeć w widok brutto, netto oraz w historię swoich zarobków z rozbiciem na dni, tygodnie i miesiące.
Poza tym, aplikacja oferuje wgląd w Twoje statystyki. Znajdziesz tam między innymi statystyki aktywności (stosunek liczby przejazdów odrzuconych i niezaakceptowanych do tych, które przyjąłeś) oraz powody, dla których Twoje kursy są najczęściej anulowane. Obok swojej oceny kierowcy, statystyki pozwolą Ci zrozumieć, co ewentualnie warto poprawić.
Komunikacja z pasażerem
Wszystko może odbywać się przez Internet: aplikacja oferuje zarówno możliwość wykonywania bezpiecznych połączeń VOIP, jak i zwykłych połączeń telefonicznych. Twój numer telefonu jest niewykorzystywany lub, w tym drugim przypadku – maskowany przez numer stacjonarny.
Przejazdy pod rząd oraz do celu
Na tych dwóch funkcjach poprzestaniemy. Przejazdy pod rząd umożliwiają przyjęcie kolejnego przejazdu jeszcze zanim zrealizujesz poprzedni, tym samym nie musisz robić przerwy między zleceniami i… zarabiasz lepiej. Warto mieć ją zawsze aktywną!
Kursy w wyznaczonym kierunku pozwalają z kolei realizować przejazdy, które kończą się po drodze lub nieopodal obranego przez Ciebie celu. Dla przykładu: jeśli w aplikacji ustawisz, że zamierzasz jechać spod Zielonych Arkad na Bartodzieje, otrzymasz tylko te przejazdy, które prowadzą w tamtym kierunku (ale, siłą rzeczy, możesz czekać na nie nieco dłużej).